Przeskocz do głównej zawartości
 

Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy

  
Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy > aktualnosci > Stan przystosowania budynków prokuratury do potrzeb osób niepełnosprawnych  

aktualnosci: Stan przystosowania budynków prokuratury do potrzeb osób niepełnosprawnych

Tytuł

Stan przystosowania budynków prokuratury do potrzeb osób niepełnosprawnych 

Treść

1.Prokuratura Okręgowa Bydgoszczy ul. Okrzei 10 – osoby niepełnosprawne ruchowo pojawiają się w budynku okazjonalnie. Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – podjazdy do wejść, toalety oraz dźwig osobowy.

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy ul. Zamoyskiego 16 – w budynku znajduje się tylko archiwum i nie ma konieczności zapewnienia dostępu dla osób niepełnosprawnych.

2.Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz Południe – budynek dzielony jest z Sądem Rejonowym w Bydgoszczy. W ciągu roku pojawia się około 10 osób niepełnosprawnych oraz starszych poruszających się o kulach. W budynku zainstalowana jest winda.

3. Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz Północ ul. Przyrzecze 2-4 oraz Farna 6 – osoby niepełnosprawne pojawiają się dość rzadko. Z uwagi na brak podjazdu konieczna jest pomoc innych osób, aby mogły dostać się do budynku. W obu budynkach nie ma też zamontowanej windy. Po termomodernizacji dla potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózka będzie wykorzystywane wejście zapasowe, od strony rzeki.
W budynku przy ul. Farnej 6 nie przewiduje się udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

4. Prokuratura Rejonowa w Inowrocławiu – osoby niepełnosprawne pojawiają się z liczbie kilku w ciągu roku. Osoby, które mają problemy z poruszaniem się przyjmowane są na parterze budynku, gdzie nie ma problemów z ich wprowadzeniem z uwagi na brak schodów. Również na parterze znajduje się sanitariat dostosowany dom potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo przy wejściu dla konwoju zamontowany jest podjazd dla osób niepełnosprawnych.

5. Prokuratura Rejonowa w Mogilnie – osoby niepełnosprawne rzadko pojawiają się w jednostce. Nie ma problemu z ich dostępem do budynku, gdyż na wejściu zamontowany jest podjazd.

6. Prokuratura Rejonowa w Nakle – budynek użytkowany wraz z Sądem Rejonowym w Nakle. W budynku sporadycznie pojawiają się osoby niepełnosprawne. Budynek wyposażony jest w podjazd. Czynności z udziałem ww. osób wykonywane są na parterze obiektu.

7. Prokuratura Rejonowa w Szubinie – osoby niepełnosprawne pojawiają się bardzo rzadko. Brak jest podjazdu osoby takie są obsługiwane w pomieszczeniach biurowych znajdujących się na parterze budynku, do których schodził prokurator w celu dokonania czynności.

8. Prokuratura Rejonowa w Szubinie OZ Żnin - jednostka prokuratury znajduje się na 2 piętrze budynku Sądu Rejonowego w Żninie. Osoby niepełnosprawne ruchowo pojawiają się rzadko, częściej niepełnosprawne intelektualnie. Brak jest udogodnień.
W nowym obiekcie planowane jest utworzenie swobodnego dostępu dla osób niepełnosprawnych oraz zorganizowanie obsługi ww. interesantów na parterze budynku.

9. Prokuratura Rejonowa w Świeciu – czynności z udziałem osób niepełnosprawnych odbywają się dość często. Budynek wyposażony jest w podjazd dla osób niepełnosprawnych. W przypadku wykonania czynności w udziałem ww. osób pracownik schodzi na parter.

10. Prokuratura Rejonowa w Tucholi – pomieszczenia są najmowane od przedsiębiorstwa komunalnego. Osoby niepełnosprawne pojawiają się w jednostce bardzo rzadko. Budynek nie jest wyposażony w podjazd. W przypadku konieczności wprowadzenia ww. osób do budynku pomocą służą pracownik ochrony, pracownicy prokuratury, względnie obecni w budynku funkcjonariusze policji.
W nowym budynku ww. osoby będą miały zapewniony swobodny dostęp do budynku. Czynności z ich udziałem wykonywane będą na parterze budynku.

Wygasa

2020-03-16 
Załączniki
Utworzony o 2018-10-25 12:02  przez Admin 
Data ostatniej modyfikacji: 2020-03-17 13:41 , autor ostatniej modyfikacji: Admin 
Copyright © 2009 - 2018 Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy