Przeskocz do głównej zawartości
 

Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy

  
Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy > rzecznik_anonsy > SZYBKA REAKCJA PROKURATURY W SPRAWIE AGRESYWNEGO ATAKU NA 72-letniego MĘŻCZYZNĘ W JEDNYM Z BYDGOSKICH TRAMWAJÓW. SPRAWCA NIEBAWEM STANIE PRZED SĄDEM.  

:

Tytuł

SZYBKA REAKCJA PROKURATURY W SPRAWIE AGRESYWNEGO ATAKU NA 72-letniego MĘŻCZYZNĘ W JEDNYM Z BYDGOSKICH TRAMWAJÓW. SPRAWCA NIEBAWEM STANIE PRZED SĄDEM. 

Treść

          27 kwietnia 2019r. w jednym z bydgoskich tramwajów doszło do bulwersującego zdarzenia, w efekcie którego ucierpiał 72-letni pasażer. Został on napadnięty przez 46-letniego mężczyznę. Napastnik, po ostrej wymianie wulgarnych zdań, zaatakował starszego Pana, m.in. wymierzając mu ciosy w głowę i twarz.
          W sprawie tej organy ścigania podjęły niezwłocznie zdecydowane działania. Mimo, że czyn będący przedmiotem postępowania, wyczerpywał znamiona występku ściganego z oskarżenia prywatnego (pokrzywdzony nie doznał w efekcie napaści obrażeń), Prokurator zdecydował – z uwagi na szczególne okoliczności zajścia  - o jego objęciu ściganiem z urzędu. Przesłuchano pokrzywdzonego i świadkówzdarzenia, zapoznano się z utrwalonym na nagraniu, a  wykonanym przez jednego z pasażerów, jego przebiegiem.
          30 kwietnia 2019r. sprawcy  przedstawiono zarzut popełnienia występku z art. 217§1 kk, przyjmując, że czyn miał charakter chuligański. Paweł P. przyznał się do popełnienia przestępstwa.
          W dniu 2 maja 2019r., a więc już 5 dni po zdarzeniu, skierowano w tej sprawie do Sądu wniosek o ukazanie napastnika karą grzywny w wysokości 500 zł. oraz wniesiono o orzeczenie nawiązki w kwocie 500 zł., a także  zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 100 metrów oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym przez okres 2 lat.
          Sprawca oczekuje na wyrok sądowy.

Wygasa

2019-10-15 
Załączniki
Utworzony o 2019-05-10 13:30  przez Katarzyna Wilińska 
Data ostatniej modyfikacji: 2019-10-16 13:56 , autor ostatniej modyfikacji: Katarzyna Wilińska 
Copyright © 2009 - 2018 Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy