Przeskocz do głównej zawartości
 

Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy

  
Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy > rzecznik_anonsy > SPRZEDAWAŁ ZA POSREDNICTWEM ALLEGRO PODROBIONĄ KAWĘ. USŁYSZAŁ ZARZUTY.  

:

Tytuł

SPRZEDAWAŁ ZA POSREDNICTWEM ALLEGRO PODROBIONĄ KAWĘ. USŁYSZAŁ ZARZUTY. 

Treść


        Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy nadzoruje śledztwo prowadzone przez Wydział do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w sprawie  doprowadzenia w okresie od lipca 2018 roku do 13 listopada 2019 roku w Bydgoszczy i innych miejscowościachszeregu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie do obrotu kawy oznaczonej podrobionymi znakami towarowymi słownym i słowno-graficznym jednego z włoskich znanych i cenionych producentów kawy za pośrednictwem portalu internetowego Allegro.pl przez użytkownika konta o nazwie "Outletfood" przy jednoczesnym wprowadzeniu nabywców w błąd co do autentyczności sprzedawanych towarów, tj. o przestępstwo z art. 286 § 1 kk. w zb. z art. 294 § 1 kk. i inne.
          W toku postępowania ustalono personalia użytkownika konta, za pośrednictwem którego dopuszczono się opisanego wyżej oszustwa. Okazało się, że był nim bydgoszczanin – Dawid K. Ujawniono też, że przez okres ponad roku sprzedał on detalicznym odbiorcom około 4760 kg. kawy oznaczonej podrobionymi znakami towarowymi o łącznej wartości ponad 220 tys. zł.
          Sprawcy przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa oszustwa kwalifikowanego  z art. 286§1 kk w zb. z art. 294§1 kk oraz dokonywania obrotu towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi(art. 305 ust. 3 Ustawy – Prawo własności przemysłowej). Dawid K. nie przyznał się do jego popełnienia. Celem zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec ww. środków zapobiegawczych w postaci dozoru Policji,  poręczenia majątkowego oraz zakazu wykonywania działalności gospodarczej dotyczącej obrotu środkami spożywczymi.
         Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
         Śledztwo pozostaje w toku, zaś aktualnie trwa identyfikacja osób pokrzywdzonych przestępczą działalnością podejrzanego.Ze wstępnych ustaleń wynika, że było ich około 1400.
         W związku z powyższym Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy informuje, że każdy kto dokonał we wskazanym wyżej okresie nabycia za pośrednictwem portalu Allegro.pl kawy marki L. od użytkownika o nazwie "Outletfood" i czuje się pokrzywdzonym poprzez wprowadzenie w błąd co do autentyczności tego towaru może skontaktować się z Wydziałem dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy, ul. Powstańców Wielkopolskich 7, 85-090 Bydgoszcz, tel.: 52 5881300, w celu wzięcia udziału w przesłuchaniu w charakterze świadka i skorzystania z przysługujących pokrzywdzonemu praw w postępowaniu karnym.

Wygasa

 
Załączniki
Utworzony o 2019-12-06 13:03  przez Katarzyna Wilińska 
Data ostatniej modyfikacji: 2019-12-06 13:03 , autor ostatniej modyfikacji: Katarzyna Wilińska 
Copyright © 2009 - 2018 Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy