Przeskocz do głównej zawartości
 

Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy

  
Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy > rzecznik_anonsy > ZATRZYMANIA I ARESZTY W ŚLEDZWIE DOTYCZĄCYM CZERPANIA KORZYŚCI MAJĄTKOWYCH Z PROSTYTUCJI  

:

Tytuł

ZATRZYMANIA I ARESZTY W ŚLEDZWIE  DOTYCZĄCYM  CZERPANIA KORZYŚCI MAJĄTKOWYCH Z PROSTYTUCJI 

Treść

 
      Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy nadzoruje – prowadzone przez Wydział Kryminalny  Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy - śledztwow sprawie ułatwiania prostytucji oraz czerpania z niej korzyści majątkowych. Dotyczy ono jednej z bydgoskich agencji towarzyskich.
     W oparciu o zebrany materiał dowodowy, w tym zeznania świadków, w dniu 3 marca br. funkcjonariusze Policji zatrzymali na terenie Bydgoszczy trzy osoby zaangażowane w ten proceder, tj. małżeństwo J. oraz współpracującego z nimi taksówkarza - Mariusza E. 
      Jak wynika z poczynionych ustaleń osoby te – w ramach określonego podziału ról – organizowały pracę kobiet polegającą na świadczeniu usług seksualnych, w tym m.in. werbowały je, zamieszczały na portalu erotycznym  ogłoszenia,  udostępniały lokal do przyjmowania „klientów”, dostarczały niezbędne do funkcjonowania procederu środki, zapewniały bezpieczeństwo kobiet poprzez monitorowanie lokalu, a także ich transport.
      W zamian za zapewnienie logistyki i ochrony sprawcy czerpali korzyści majątkowe, pobierając od  świadczących usługi seksualne kobiet  50%  ich zarobków,czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.
      Zatrzymanym osobom prokurator przedstawił zarzuty popełnienia w okresie od sierpnia 2018r. do września 2019r. przestępstw stypizowanych w art.  204§2 kk i in. 
      Z uwagi na grożącą obawę matactwa procesowego, prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy z wnioskami o zastosowanie izolacyjnych środków zapobiegawczych wobec wszystkich podejrzanych na okres 3 miesięcy. Sąd w dniu 5 marca br. podzielił argumenty prokuratora, decydując o zastosowaniu aresztu tymczasowego.
     Za zarzucone podejrzanym występki grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
     Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Wygasa

 
Załączniki
Utworzony o 2020-03-06 13:17  przez Katarzyna Wilińska 
Data ostatniej modyfikacji: 2020-03-06 13:17 , autor ostatniej modyfikacji: Katarzyna Wilińska 
Copyright © 2009 - 2018 Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy