Przeskocz do głównej zawartości
 

Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy

  
Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy > rzecznik_anonsy > TRZYMIESIĘCZNY ARESZT DLA SPRAWCY ZABÓJSTWA  

:

Tytuł

TRZYMIESIĘCZNY ARESZT DLA SPRAWCY ZABÓJSTWA  

Treść

        Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ w Bydgoszczy nadzoruje – prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy - śledztwozwiązane z ujawnieniem 10 kwietnia 2020r., w lesie w okolicy ulicy Zawiszy Czarnego, zwłok 25-letniego mężczyzny.
       Przeprowadzone na miejscu oględziny, a następnie zlecona przez prokuratora sekcja zwłok, wskazywały na  to, że  młody mężczyzna zmarł  najprawdopodobniej dzień wcześniej, w wyniku obrażeń (ran kłutych) spowodowanych działaniem ostrego narzędzia.
       W sprawie podjęto niezwłocznie czynności mające na celu ustalenie okoliczności zgonu pokrzywdzonego, a także osób mogących mieć związek ze zdarzeniem. Podczasprzeprowadzonych pod nadzorem prokuratora oględzin miejsca ujawnienia zwłok zabezpieczonom.in. rękojeść noża, a także inneślady i dowody mogące mieć  związek ze zdarzeniem. Wyniki oględzin pozwoliły na postawienie tezy, że miejsce ujawnienia zwłok było prawdopodobnym miejscem śmierci pokrzywdzonego.
       Dzięki analizie zabezpieczonych dowodów, w tym monitoringu pochodzącego z różnych miejsc, ustalono sposób przemieszczania się pokrzywdzonego w dniu jego śmierci oraz uzyskano informacje, które pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie - przez pracujących nad sprawą funkcjonariuszy Policji  - sprawcy. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Bydgoszczy – Marcin D. W miejscu jego zamieszkania ujawniono m.in. środki odurzające i substancje psychotropowe oraz przedmioty należące do pokrzywdzonego.
       Prokurator przedstawił Marcinowi D. zarzut zabójstwa, kwalifikowanego z art. 148§1 kk, do którego podejrzany przyznał się.
       Wobec uzasadnionej obawy ucieczki oraz matactwa procesowego, a także grożącej podejrzanemu  surowej kary pozbawienia wolności, prokurator w dniu 24 kwietnia 2020r. wystąpił do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy z wnioskiem o zastosowanie wobec Marcina D. tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – w celu zabezpieczenia prawidłowego toku śledztwa.
      Sąd  tego samego Sąd przychylił się do wniosku prokuratora orzekając o zastosowaniu wobec podejrzanego izolacyjnego środka zapobiegawczego.
      Śledztwo pozostaje w toku.
                                              
 

Wygasa

 
Załączniki
Utworzony o 2020-04-27 08:33  przez Katarzyna Wilińska 
Data ostatniej modyfikacji: 2020-04-27 08:33 , autor ostatniej modyfikacji: Katarzyna Wilińska 
Copyright © 2009 - 2018 Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy