Przeskocz do głównej zawartości
 

Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy

  
Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy > rzecznik_anonsy > ŚLEDZTWO DOTYCZĄCE ZORGANIZOWANJ GRUPY PRZESTĘPCZEJ UCZESTNICZĄCEJ W OBROCIE ZNACZNYMI ILOŚCIAMI NARKOTYKÓW  

:

Tytuł

ŚLEDZTWO DOTYCZĄCE ZORGANIZOWANJ GRUPY PRZESTĘPCZEJ UCZESTNICZĄCEJ W OBROCIE ZNACZNYMI ILOŚCIAMI NARKOTYKÓW 

Treść

           Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy nadzoruje, prowadzone przez bydgoski Zarząd Centralnego Biura Śledczego Policji, śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się obrotem znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, w toku którego pod koniec października 2020r. na jednym z bydgoskich osiedli mieszkaniowych zatrzymano czteryosoby podczas próby załadowania do busapakunków zawierających ukryte narkotyki.
           Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 26 do 48 lat.
           Pracujący nad sprawąfunkcjonariuszeZarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji, ujawnili, że obserwowani przez nich mężczyźni próbowali umieścić, w zaparkowanym przy jednym z osiedlowych garaży samochodzie, paletę wypełnioną wiadrami z farbą emulsyjną. W pojemnikach tych ukrytodziesięć kilogramowych pakunków ze sprasowanym haszyszem (łącznie 10 kg) oraz zawiniątko z kokainą. W wyniku podjętych dalszych działań policjanci znaleźli - w kolejnym zaparkowanym w pobliżu pojeździe  - 3 kilogramy marihuany oraz pistolet maszynowy.
Po doprowadzeniu zatrzymanych do prokuratury, usłyszeli oni zarzuty związane z braniem udziału – w ramach  zorganizowanej grupy przestępczej – w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych w celu ich dalszej dystrybucji, tj. przestępstw z art. 258§ 1 kk oraz  56 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, do których popełnienia nie przyznali się.
            Z uwagi na obawę matactwa procesowego oraz grożącą podejrzanym  surową karę (za czyn kwalifikowany z art. 56 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności)  prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wniosek ten został przez Sąd uwzględniony.
           Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wygasa

 
Załączniki
Utworzony o 2020-12-02 07:09  przez Katarzyna Wilińska 
Data ostatniej modyfikacji: 2020-12-02 07:09 , autor ostatniej modyfikacji: Katarzyna Wilińska 
Copyright © 2009 - 2018 Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy