Przeskocz do głównej zawartości
 

Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy

  
Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy > rzecznik_anonsy > TRZYMIESIĘCZNY ARESZT DLA PODEJRZANEJ O ZABÓJSTWO BRATA  

:

Tytuł

TRZYMIESIĘCZNY ARESZT DLA PODEJRZANEJ O ZABÓJSTWO BRATA 

Treść

            Prokuratura Rejonowa w Inowrocławiu nadzoruje – prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu - śledztwo  dotyczące zabójstwa  49-letniego   mieszkańca gminy Gniewkowo.
            Do skutkującego zgonem mężczyzny zdarzenia doszło 13 grudnia 2020r. w miejscu jego zamieszkania, które zajmował razem z siostrą i matką.
            Podczas przeprowadzonych przez prokuratora na miejscu oględzin ujawniono na ciele rany kłute, m.in. szyi i klatki piersiowej. Zabezpieczono ślady i dowody, mogące mieć  związek ze zdarzeniem, przesłuchano świadków.
           Pracujący nad sprawą funkcjonariusze Policji zatrzymali 40-letnią siostrę zmarłego mężczyzny – Monikę W., której prokurator – w oparciu o zebrane dowody – przedstawił w dniu 15 grudnia 2020r. zarzut zabójstwa brata, tj. zbrodni  kwalifikowanej z art. 148§1 kk.
Podejrzana przyznała się do zarzutu i złożyła wyjaśnienia, których treść jedynie częściowo korespondowała z dotychczasowymi  ustaleniami śledztwa.   
          Wobec uzasadnionej obawy ucieczki, a także matactwa procesowego ze strony podejrzanej oraz grożącej jej surowej kary pozbawienia wolności, prokurator  tego samego dnia wystąpił do Sądu Rejonowego w Inowrocławiu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – w celu zabezpieczenia prawidłowego toku śledztwa.
           Sąd przychylił się do wniosku prokuratora, podzielając w całości jego argumentację.
          Przestępstwo zarzucone Monice W. jest zbrodnią zagrożoną karą powyżej 8 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Wygasa

 
Załączniki
Utworzony o 2020-12-17 07:36  przez Katarzyna Wilińska 
Data ostatniej modyfikacji: 2020-12-17 07:36 , autor ostatniej modyfikacji: Katarzyna Wilińska 
Copyright © 2009 - 2018 Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy