Przeskocz do głównej zawartości
 

Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy

  
Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy > rzecznik_anonsy > AKT OSKARŻENIA W SPRAWIE BRUTALNEGO ZABÓJSTWA W DĄBRÓWCE  

:

Tytuł

AKT OSKARŻENIA W SPRAWIE BRUTALNEGO ZABÓJSTWA W DĄBRÓWCE 

Treść

        Prokuratura Rejonowa  w Tucholi skierowała 30 grudnia  2020r. do Sądu Okręgowego  w Bydgoszczy akt oskarżenia w sprawie zbrodni, do jakiej doszło w nocy z 30 kwietnia na 1 maja 2020 roku w miejscowości Dąbrówka, gm. Kamień Krajeński.
        Śledztwo wszczęto niezwłocznie po ujawnieniu w dniu 1 maja 2020r. nad ranem zwłok 31-letniego mężczyzny – Artura Ch., które znajdowały się przy należącym do niego samochodzie zaparkowanym przed wjazdem do zamieszkiwanej przez niego posesji.
        Na miejscu zdarzenia prokurator, z udziałem biegłego lekarza medycyny sądowej oraz techników, przeprowadził oględziny, które ujawniły na ciele zmarłego kilkadziesiąt ran kłutych i ciętych. Przesłuchano świadków, uzyskano szereg opinii  specjalistycznych, m.in. z dziedziny medycyny sądowej i genetyki.
        Wyniki przeprowadzonych czynności dowodowych pozwoliły na zrekonstruowanie ostatniego okresu życia pokrzywdzonego oraz ustalenie sprawcy zbrodni motywowanej – jak się okazało – m.in. przyczynami osobistymi.
        Zarzut zabójstwa przedstawiono 34-letniemu Krzysztofowi S. Ujawniono także, że Krzysztof S.,j uż kilka miesięcy wcześniej, podżegał Pawła Cz.  – wówczas nieskutecznie -  do pozbawienia życia pokrzywdzonego, zaś dwa dni przed ujawnieniem zwłok  Artura Ch. usiłowano dokonać na jego osobie rozboju.
        Ostatecznie aktem oskarżenia objęto 7 osób, tj. Krzysztofa S. (któremu zarzucono popełnienie zbrodni zabójstwa, a także wcześniejszego podżegania do zabójstwa Artura Ch.),  Pawła Cz., Artura Ś. oraz Krystiana Z. (którym zarzucono usiłowanie dokonania w dniu 29 kwietnia 2020r. rozboju oraz pobicie pokrzywdzonego), a także Jakuba F., Joannę G. i Wiolettę Sz. (którym zarzucono udzielenie pomocy w pobiciu pokrzywdzonego).
        Krzysztof S., Paweł Cz., Artur Ś. i Krystian Z. będą oczekiwali na rozprawę sądową w areszcie tymczasowym, natomiast wobec pozostałych sprawców stosowane są środki zapobiegawcze  w postaci poręczeń majątkowych, dozorów Policji i zakazów opuszczania kraju.
        Ponadto – w celu zabezpieczenia grożących podejrzanym kar o charakterze majątkowym – prokurator zabezpieczył na  mieniu Krzysztofa S. i Pawła Cz.  środki w postaci pieniędzy i nieruchomości o łącznej wartości  ponad 6000 000 zł.
        Za zarzuconą podejrzanemu Krzysztofowi S. zbrodnię zabójstwa grozi kara  25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności,  zaś za zarzucone  podejrzanym Pawłowi Cz., Arturowi Ś. i Krystianowi Z. występki polegające na usiłowaniu dokonania rozboju - kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych o udzielenie pomocy w pobiciu pokrzywdzonego  Sąd może orzec karę  do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Wygasa

 
Załączniki
Utworzony o 2020-12-31 15:07  przez SIPZAMO02\marsadmin 
Data ostatniej modyfikacji: 2020-12-31 15:07 , autor ostatniej modyfikacji: SIPZAMO02\marsadmin 
Copyright © 2009 - 2018 Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy