Przeskocz do głównej zawartości
 

Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy

  
Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy > rzecznik_anonsy > ZATRZYMANIA I ZARZUTY W KOLEJNYM ŚLEDZTWIE DOTYCZĄCYM CZERPANIA KORZYŚCI MAJĄTKOWYCH Z PROSTYTUCJI  

:

Tytuł

ZATRZYMANIA I ZARZUTY W KOLEJNYM ŚLEDZTWIE DOTYCZĄCYM CZERPANIA KORZYŚCI MAJĄTKOWYCH Z PROSTYTUCJI  

Treść

       Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy nadzoruje – prowadzone przez Wydział Kryminalny  Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy – śledztwo
w sprawie ułatwiania prostytucji oraz czerpania z niej korzyści majątkowych. Dotyczy ono dwóch agencji  towarzyskich, mieszczących się w Bydgoszczy i Włocławku.
        W oparciu o zebrany w tej sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze Policji przeprowadzili czynności w jednorodzinnym domu na Bartodziejach w Bydgoszczy, gdzie oficjalnie funkcjonował „Night club”. Jak się okazało, pod pozorem tej działalności, faktycznie działała tam agencja towarzyska, gdzie od kilku lat usługi seksualne świadczyło co najmniej kilka kobiet. 
      Zatrzymane zostały trzy osoby, tj.:46-letnia bydgoszczanka Dorota K.-S. oraz jej koleżanka Katarzyna P. (32-letnia mieszkania Włocławka), a także  jej 47-letni partner Norbert K.
       Ww. zostali doprowadzeni w dniu 16 marca 2021r. do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, gdzie prokurator przedstawił Dorocie K.-S. oraz Katarzynie P. zarzut dotyczący prowadzonej przez nie wspólnie, w latach 2016 - 2021, działalności polegającej na ułatwianiu, przy określonym podziale ról, uprawiania prostytucji ustalonym i nieustalonym kobietom, poprzez m.in.: przyjmowanie ich do pracy w charakterze prostytutek, zamieszczanie na portalach erotycznych ogłoszeń reklamujących usługi seksualne, udostępnianie lokalu do przyjmowania klientów i świadczenia usług seksualnych, zapewnianie niezbędnych do funkcjonowania tego procederu środków oraz bezpieczeństwa kobiet, czy organizowanie transportu do klienta. Ustalono, że z ujawnionego procederu podejrzane czerpały korzyści, pobierając od świadczących usługi seksualne kobiet 50% zarobków, czyniąc sobie w ten sposób stałe źródło dochodu. Wstępne szacunki prowadzą do wniosku, że w okresie objętym zarzutem podejrzane uzyskały korzyści rzędu kilkuset tysięcy złotych.
        Ponadto – jak ujawniono - włocławianka ze swoim 47-letnim partnerem Norbertem K. prowadziła tzw. „domówkę” we Włocławku,  gdzie usługi seksualne, w dwupokojowym mieszkaniu w bloku, świadczyły trzy kobiety.
Dochód z tej działalności mógł wynieść ponad 300 tys. złotych. Wymienieni usłyszeli także zarzuty związane z tym procederem.
        Przestępstwa będące przedmiotem zarzutówprzedstawionych podejrzanym kwalifikowane są z art. 204 § 1 i 2 kk w zw. z art. 12 § 1 kk w zw. z art. 65 § 1 kk.
        Zatrzymani w trakcie przesłuchania złożyli wyjaśnienia, w których zakwestionowali dotychczasowe ustalenia śledztwa.  Wobec zachodzącej w związku z tym  obawy tzw. matactwa procesowego, prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy z wnioskami o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania -  w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. Wnioski te zostały przez Sąd uwzględnione.
        Ujawniono także, że we włocławskim Sądzie toczy się sprawa, gdzie para z Włocławka jest już oskarżona o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu.
         Za zarzucone podejrzanym występki – z uwagi na przyjęcie kwalifikacji prawnej dotyczącej tzw. „czyny ciągłego” - grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
        Ponadto w celu zabezpieczenia grożących podejrzanym kar o charakterze majątkowym prokurator zabezpieczył na ich mieniu ujawnione składniki, w tym samochody.
        Śledztwo trwa.

Wygasa

 
Załączniki
Utworzony o 2021-03-22 12:21  przez Katarzyna Wilińska 
Data ostatniej modyfikacji: 2021-03-22 12:21 , autor ostatniej modyfikacji: Katarzyna Wilińska 
Copyright © 2009 - 2018 Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy