Przeskocz do głównej zawartości
 

Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy

  
Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy > rzecznik_anonsy > Zarzuty dla stomatologa z Inowrocławia związane z wieloletnim działaniem na szkodę NFZ  

:

Tytuł

Zarzuty dla stomatologa z Inowrocławia związane z wieloletnim działaniem na szkodę NFZ 

Treść

20 listopada 2017r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu zatrzymali i doprowadzili do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Krzysztofa B.- stomatologa, prowadzącego od lat gabinet lekarski w Inowrocławiu.
 
Wymienionemu przedstawiono łącznie 7109 zarzutów popełnienia czynów określonych w art. 271 § 3 kk i z art. 286 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk, a polegających na tym, że prowadząc działalność gospodarczą w postaci Przychodni Stomatologicznej i posiadając zawarte umowy z Kujawsko Pomorskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej - leczenia stomatologicznego, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poświadczał nieprawdę w dokumentacji medycznej pacjentów, wykazując świadczenia stomatologiczne niewykonane w ramach finansowania przez NFZ, po czym wykazywał wymienionych pacjentów w raportach statystycznych stanowiących dokumenty rozliczeniowe, które następnie drogą elektroniczną przesyłał do NFZ uzyskując w ten sposób nienależną refundację za leczenie.
 
Zarzuty przedstawione podejrzanemu dotyczą dłuższego okresu jego działalności leczniczej, tj. od stycznia 2006r. do końca 2014r. i są efektem prowadzonego od 2 lat śledztwa, w toku którego Policjanci przesłuchali ponad 1000 osób, gromadząc materiał dowodowy w ponad 84 tomach akt.
 
Łączna kwota oszacowanej szkody powstałej na rzecz Kujawsko Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy z tytułu przestępczej działalności Krzysztofa B. to 712.524,90 zł.
 
Podejrzany został przesłuchany przez prokuratora - nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, odmawiając składania wyjaśnień.
 
Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec Krzysztofa B. środków zapobiegawczych w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem paszportu. Z uwagi na wysokości wyrządzonej szkody zastosowano również zabezpieczenie majątkowe na poczet przyszłych kar o charakterze majątkowym w łącznej kwocie 340.000 zł.
 
Będące przedmiotem zarzutów przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Wygasa

2018-02-21 
Załączniki
Utworzony o 2017-11-21 08:29  przez Administrator 
Data ostatniej modyfikacji: 2017-11-21 08:29 , autor ostatniej modyfikacji: Administrator 
Copyright © 2009 - 2018 Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy