Przeskocz do głównej zawartości
 

Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy

  
Portal informacyjny Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy > po > tuchola_otwarcie  

Obraz paska tytułu strony składników Web Part
tuchola_otwarcie

OFICJALNE OTWARCIE NOWEJ SIEDZIBY

PROKURATURY REJONOWEJ W TUCHOLI - fotorelacja

 

 

 

 
14 grudnia 2017r. dokonano oficjalnego otwarcia nowej siedziby Prokuratury Rejonowej w Tucholi, na którą tucholscy śledczy czekali od kilku lat. Wcześniej prokuratorzy urzędowali w niewielkim, wymagającym gruntownego remontu, budynku mieszczącym się w Rudzkim Moście, co - oprócz niekomfortowych warunków pracy – rodziło także konieczność codziennych dojazdów na wokandy sądowe do centrum Tucholi.
 
W uroczystości udział wzięli: Pan Dyrektor Biura Prokuratora Krajowego – reprezentujący Prokuratora Krajowego – prokurator Jarosław Duś, Pan Prokurator Regionalny w Gdańsku – Andrzej Golec, Naczelnicy Wydziałów Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy oraz Prokuratorzy Rejonowi okręgu bydgoskiego.
 

 
Nie zawiedli także zaproszeni goście, tj.: Starosta Tucholski, Burmistrz Tucholi, Prezes Sądu Rejonowego w Tucholi wraz z viceprezesem oraz Przewodniczącym Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, przedstawiciele lokalnych struktur Policji, Straży Pożarnej oraz organów skarbowych.
 
Pan Dyrektor Biura Prokuratora Krajowego oraz Pan Prokurator Regionalny w Gdańsku  w swoich wystąpieniach podkreślili nakład pracy poniesionej w związku z remontem przejętego przez Prokuraturę budynku, który wcześniej funkcjonował jako siedziba Komendy Powiatowej Policji w Tucholi oraz jej satysfakcjonujące efekty, zwłaszcza funkcjonalność i nowoczesność zaadaptowanych pomieszczeń.
 
Pan Prokurator Okręgowy w Bydgoszczy – Jerzy Duży podziękował osobom zaangażowanym w pracę nad oddaniem budynku do użytku oraz podkreślił dobre wyniki, jakie Prokuratura Rejonowa w Tucholi osiągnęła w ubiegłym roku, mimo trudnych warunków lokalowych.
 
W trakcie uroczystości głos zabrali także Pani Prokurator Rejonowa w Tucholi – Jolanta Cieślewicz, dziękując przełożonym za okazane wsparcie oraz przedstawiciele lokalnych władz – Starosta Tucholski oraz Burmistrz Tucholi.
 

 
Po części oficjalnej zaproszeni goście mogli obejrzeć wyremontowane pomieszczenia,  zapoznać się z obecnymi warunkami pracy tucholskich prokuratorów, jak również poznać – na tymczasowej wystawie fotograficznej - dzieje i historię budynku położonego w Tucholi przy ul. Świeckiej 23.

 

Elewacja obecnej Prokuratury Rejonowej w Tucholi po zakończeniu inwestycji
 
 

Wnętrza budynku

 

 

Copyright © 2009 - 2018 Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy